Dr. Oetker, popleta nebo šprýmař?

dortUž utekla spousta vody od mé poslední marné snahy úpéct něco mňamkoidního na zub a tak jsem si řekla, že dnešek je ten správný den, se do toho opět pustit. Navíc máme přeci novou troubu a není tudíž důvod k obavám. Rychle do toho a půl je hotovo! Jó, to byl zase boj. Budu se muset poptat v klubu Pejska a Kočičky jestli nepřibírají nový členy.

A jak to začalo? Protože mi Peťa při poslední návštěvě přivezla hned 10 balení kypřícího prášku do perníku od Dr. Oetkera, s tvrzením, že na perníku se přeci nedá nic zkazit, tak byla volba dnešního menu předem jasná. Ráno jsem koukla do návodu, vytištěného na obalu kypřícího prášku, a zjistila, že budu muset skočit pro mléko, protože požadovanýho 1,4 l doma opravdu nemáme. Množství tohoto kravičkovskýho produktu mě sice zarazilo, ale nijak zvlášť jsem se nad tím nepozastavovala. Teď už vím, že jsem měla.

Po obstarání veškerých ingrediencí jsem se pustila s vervou a chutí do míchání jednotivých přísad. Připadala jsem si skoro jako v laborce. Jojo, to je nostalgie neboť svou poslední reakci jsem nasadila, hm….loni v březnu? Chjo. No jo, snad se brzy zadaří a opět budu v labu kuchtit jak o život. Tak, ingredience smíchány přesně podle návodu. Trošku se mi to ale nezdá. Těsto mi přijde strašné řídké. Pišu Peti na icq, jestli je to tak v pořádku. Ona potrzuje, že těsto má být opravdu tekuté. Teď už ale vím, že není tekuté jako tekuté.

Povzbuzena Petiným odsouhlasením konzistence jsem strčila těsto do naší ještě novotou vonící trouby. V návodu stálo pečeme 35 minut na 180 °C. Tak to je fofr, říkala jsem si. To budu mít perník ještě na véču. I prd, velebnosti. Peču 35 minut, těsto se lepí. 50 minut, situace se opakuje. Říkám si, nemám ten plech třeba moc nízko? Po hodině trápení, mého i perníku, předělávám plech do vyšší polohy a přepínám troubu z horkovzdušného režimu na hřání zespodu i shora a taky přidávám trošku na teplotě. Peču další půl hodiny. Špejle je stále mazlavá. Do prkýnka, tady musí být něco špatně. Po další hodině pečení už mě to přestává bavit a vytahuju tu potvoru z trouby. Páchám perníkovraždu rozpůlením v půl. Je úplně syrovej. Hážu perník do koše. Ano, ano tenhle postup je mi hodně známý. hysterical Ale dál. Dumám nad tím, co mohlo být špatně. Výška plechu? To bych snad dohnala tou další hodinou pečení. Mozek šrotuje, ale nic mě nenapadá. Asi vážně nemám talent na pečení a měla bych si buchty a jiné sladké pochutiny odteď už jen kupovat a nevyhazovat peníze zbytečně za materiál.

Večer to ještě konzultuju s Peťou a věřte nebo ne, odhalily jsme viníka. Tak kromě toho, že spolupachatelem je Peťa, která ten kypřící prášek dovezla, tak viníkem nejviníkovatějším je Dr. Oetker. A jak si již jistě domýšlíte, zakopaný haf haf byl v množství použitého mléka.

Uvádím krátký rozhovor mezi mnou a Peťou, vlastně jde o úplné kriminální vyšetřování a odhalení zločinu. Colombo, Metlock, Poirot a další by z nás měli radost.

Peťa : tys tam dala litr a půl mlíka???

Já : jo, bylo to tak v návodu

Peťa : tam je čtvrt litru mlíka, 1/4 je čtvrt litru

Já : podle návodu kypřícího prášku do pečiva je tam 1,4 l což není 1/4

Peťa : já mám na návodu 1/4

Já : fakt? já mám 1,4 l, aha, že by zrada?

Peťa :  zkus se mrknout na ten sáček .. myslím, že máš stejnej jako já

Já :  koukala jsem před chvílí, luboš potvrzuje, že tam stojí 1,4 l, ne 1/4 l,  ještě jsem mu včera říkala, že to je nějak moc, že to musí být překlep

Peťa :  a máš Dr. Oetker?

Já :  jo, ten cos mi přivezla

Peťa :   já na něm mám opravdu 1/4. a máš to i na těch ostatních?

Já : jo, úplně na všech 1,4 l mléka

Peťa : chichi, tak si to oprav na 1/4

Já : ok

Já : jsem ti ale psala na začátku, že to těsto je nějaký tekutý a ty na to, že to je v pořádku

Peťa : to jo, ono má být tekutý, ale jsi nenapsala, že máš polívku

Já :  no jo, když já myslela, že tekutý = polívkoidníhuh

Tady sami vidíte, co způsobí jeden malý překlep. To bych ten perník mohla péct ještě teď a stále by nebyl hotovej. Nebo, že bych ho přeci jen přemohla? Teď už to nezjistím neboť skončil v koši. Ale voněl krásně!

Druhý pokus, tentokráte s 1/4 l mléka, je plánován na brzy. Věřím tomu, že už se to musí podařit. To by v tom byl……Dr. Oetker.

A na závěr ještě přikládám dva obaly téhož produktu s rozdílným množstvím mléka. Vlevo moje verze, vpravo Petina. Nenechte se zmást barvou obalů, ve skutečnosti jsou stejné.

oetker_5 oetker_4