Natürlich, schön!

To, o čem chci dnes psát, se mi stalo již v září. Ale tak nějak nebyl čas a možná ani chuť tuto, z dnešního pohledu již komickou, story sepsat. Takže Ríšo, aby sis zase nestěžoval, že nemáš co číst, tak tady své dlouhodobé mlčení napravuji. Mimochodem, poslouchám nové CD od Whitney Houston a je skvělé, všem doporučuji.

Jelikož jsem od dob studií v Praze nebyla na manikůře a měla jsem čas, tak jsem se rozhodla, že udelám něco užitečného pro své ruce resp. nehty. Ajajaj, že já jsem se na to raději nevykašlala. Ale nepředbíhejme.

Jdu si takhle městem, když narazím na nehtové studio. Super, říkám si, mám čas, tak proč ne? Vejdu dovnitř a koukám, že majitelka je asiatského původu.  No nic, říkám si, otočit se na podpadku a odejít by asi působilo divně a tak pokračuji k pultíku. Pěkně pozdravím a vyslovuji své přání, že bych ráda manikůru, že nechci žádný umělý nehty nýbrž jen posílit a “zkrásnět” své vlastní. No a že masáž rukou by taky nebyla od věci. Vietnamka (původ zjištěn během procedůry) kývala jako o život, dávajíc mi najevo, že chápe o co mi jde. Já jsem si ale nebyla jistá jestli to správně pochopila a tak jsem ji vše raději znovu zopakovala, pro jistotu, že? Člověk nikdy neví. A tak spouštím od začátku, pěkně a pomalu opakuji své požadavky a zdůrazňuji, že opravdu nechci žádný umělý nehty, vše musí vypadat přirozeně. Vietnamka přikyvuje a říká “ano, ano,  přirozeně, přirozeně.” Vietnamka asi opravdu chápe co chci a tak si sedám a nastavuji ji své ruce. Pro jistotu se ještě ptám kolik mě to bude stát a ona na to, že 39 euro. Co? říkám si, to je nějaký mastný. V Praze jsem platívala 250 Kč. Baba mě chce asi natáhnout. Tak jí říkám, že to je moc drahý. Ona na to, že mi dá slevu 5 euro. To mě rozesmála, to je teda sleva. Ale jdu do toho, jsem sama zvědavá, za co chce takový nekřeťanský peníz.

Vietnamka započala svoji práci. Pomocí jakéhosi elektrického pilníku, který mi připomínal elektrickou brusičku v malém provedení, mi začala brousit nehty. Tý jo, co to dělá, tohle mi v Praze nedělali, ale nic neříkám, částečně v šoku, částečně překvapená i zvědavá, jak tohle dopadne. Baba je určo profík a ví co dělá. Vietnamka vytahuje nějakou vodičku a potírá mé nehty. Se jí ptám co to jako je a ona na to, že lepidlo, prý aby to lépe drželo. Heh, lepidlo? To se asi spletla ne? Asi chtěla říct něco jinýho, přeci jen její němčina je stokrát horší než ta moje. Hm, možná to bude výživa na nehty, říkám si pro sebe a mlčím. Baba bere nějaký prášek na štěteček a noří ho do podivné kapaliny. Smícháním se jí na štětečku vytváří gel, který pak aplikuje na mé nehty. Asi nějaká maska, myslím si ve své naivitě a nepoučenosti v oblasti nehtové. Po nanesení gelu na mé nehty, byly moje ruce strčeny pod UV lampu. UV lampa? Sakra práce, to chce aby se mi ty ruce opálily nebo co?  Když se mi baba po “solárku” rukou chystá lakovat nehty, tak se ji snažím upozornit na to, že by mi nejdřív měla sundat tu gelovou masku. Baba nechápe o čem to mluvím. Prý jakou masku? No, jakou asi? Je snad nadrátovaná, nebo co? Chvilku se dohadujeme na téma maska a lak a pak se vietnamka začne smát a říká, že ten gel není maska, ale moje nové krásné přirozené nehty. Coooooooooooooo? Já snad špatně slyším. Dochází mi co se stalo. Asi omdlím. Sakra, co to je? Jak je to možný? Kde se stala chyba? Co já teď s tím? Sedím a mlčím, nejsem schopná slova. Vietnamka poskakuje kolem mě, vypadá to, že je se svou prací spokojená, neboť neustále opakuje NATÜRLICH, SCHÖN! Připadám si jako u ťamanů při zkoušení jean, který jsou asi tak o 5 čísel menší, ale ťaman opakuje stále dokola pěkný, moc pěkný, paní sluší, paní pěkná, ve snaze uzavřít obchod a přispět tak do již mizerného rodinného rozpočtu.

Když se trošku vzpamatuju, tak se baby jagy ptám jestli jsou teď moje vlastni nehty vlastně zničený, když mi tam nalepila to svinstvo a ona na to že jo. Ani se to nesnažila okecat.  Myslela jsem, že na ni skočím a něco ji udělám. Vždyť já k ní přišla, aby dala do kupy moje vlastní nehty a odchazim o 39 euro lehčí a s umělotinama, o který jsem vůbec nestála. Sice vypadají jako ze žurnálu, ale kdo se jí o ně prosil? Sakra, sakra, sakra. Co já si s nima počnu?

Jak jsem tam v tom šoku seděla, tak jsem si ani nevšimla, že mi na dva prsty namalovala ještě nějakou kytku. Probralo mě až to její NATÜRLICH, SCHÖN!

Cáluju požadovaný počet euro a vycházím na čerstvý vzduch. V hlavě mi to šrotuje o 106. Co teď s tím? Dostavuje se myšlenka – umělotina musí za každou cenu nějak dolů. Úplnou náhodou narážím na jiné nehtové studio, které vlastní pro změnu indka. To jsem ale nevěděla, vlezla dovnitř a při pohledu na indku zkoprněla. Šmarjá, co mě dnes ještě potká? Indka se na mě hned vrhla. Mně bylo opět hloupé vzít nohy na ramena. Vyprávím ji svoji story. Naštěstí umí mnohem líp německy než baba jaga. Indka vypadá, že se vyzná. Potvrzuje mi, že moje nehty jsou zničený a že jsou dva způsoby jak se lze těch umělých zbavit (na netu jsem zjistila, že jde o akrylový nehty – skoro to nejhorší, co může být….nenávidím babu jagu). Za prvé, akryl lze opatrně odpilovat a zesláblé nehty potáhnout ochranným gelem, který se pak nechá odrůst. Popř. se může gel doplňovat tak dlouho, dokud ta odpilovaná akrylová část úplně neodroste a pak nechat teprve odrůst gel. No a za druhé, nechám přímo odrůst akryl, bez ochrannýho gelu na nehty.

No, zvolila jsem variantu s ochranným gelem. Na doplnění gelu jsem byla už třikrát a přestává mě to bavit. Nehty sice vypadají krásně, ale ty odrosty příšerně. Navíc se mi dnes gel z jednoho prstu odloupnul a můj nehet napraskl. Takže to rozhodnutí pro variantu č.1. bylo z bláta do louže. Budu to muset s indkou zkonzultovat neboť takhle to dál nejde.

Aby toho nebylo málo, tak ani moje návštěva u nového kaděřníka nedopadla nejlíp. Přinesla jsem mu obrázek účesu, který jsem chtěla, on ho zkoukl a říká, to je v klidu, žádný problém. Plná důvěry, byl to přeci němec, nehrozil jazykový problém jako u baby jagy, navíc jsem měla ten obrázek, jsem ho nechala dělat co umí. Ouvej, ouvej. Byla jsem u něj poprvé a naposled. Vlasy mi zkrátil téměř pod uši a ještě mi je zkritizoval. Prý jich mám na levé straně víc než na pravé a on mi chudák malej nemohl moje nové “mikádo” udělat symetricky. Vrrrrrrrrrrrrrrrrrr!