Kokosový koláč s ricottou a nutellou

kolacTento koláč, který by měl pocházet z Itálie, je velmi jedoduchý, co se přípravy týká. Ale jak jsem psala už dřív, zatím jsem spokojená s tím co umím. Náročnost přípravy pro mě není důležitá, důležitý je výsledek a chuť. Nemám potřebu si honit ego. A tenhle koláč byl opravdu žravý mlsoun.

 

Suroviny:

500 g hladké mouky

250 g sttrouhaného kokosu

140 g cukru

180 g másla

4 vejce (velikost M)

1 prášek do pečiva

400 g ricotty

cca 250 g nutelly

práškový cukr

Postup:

Připravíme kokosové těsto smícháním mouky, kokosu, prášku do pečiva, vajec, cukru a másla. Vyválíme a přendáme do formy vymaštěné sádlem (popř. jen boky formy a dno vyložené pečícím papírem), okraje z těsta necháme vyšší (zhruba 1-2 cm). Pečeme při 180 °C asi 20 minut v kulaté dortové formě (27 cm). Necháme vychladnout. Naplníme ricottou smíchanou s nutellou a posypeme práškovým cukrem.

Pro začátečníky: Pokud ti nejde válení těsta (upřímně s tím taky ještě bojuju), tak si uždíbni vždy kousek těsta, udělěj z něj hubenou placičku (ale zase ne úplnýho hubeňoura) a dej do formy, vem další kousek těsta, zase udělej placičku, dej do formy a spoj s předchozí placičkou….pokračuj až do doby, kdy máš pokryto celé dno formy. Teď jsou na řadě okraje, které se vytvoří stejnou technikou, akorát místo placiček jsou lepší oválky či obdelníčky, či jak to nazvat 🙂

Můj typ: osobně mi přijde, že ricotty s nutellou (horní “krémové” vrstvy) tam mohlo být více.

Dobrou chuť! slunokytka

P.S. Na obrázku jsou vidět ještě mřízky, které jsem ale nedělala, ztráta času, chuť koláče by to nevylepšilo a pěkně vypadal i bez mřížek.

P.S.S. Každá trouba peče jinak, časy pečení se mohou lišit.