Třešňovo-pomerančový koláč

kuchenTento nepečený koláč je dělaný v thermomixu, ale podle mě, není vůbec žádný problém připravit ho růčo. Člověk se akorát víc nadře. Každopádně, opět velmi chutný koláč, kde se prolíná sladká a kyselá chuť třešní a pomeranče.


Suroviny:

150 g máslových keksů
130 g másla
250 g třešní (já použila zmražené, které jsem nechala roztát)
65 g cukru
15 g škrobové moučky (smíchané s trochou vody)
500 g mascarpone
500 g tvarohu ( 20 % tuku)
2 lžíce vanilkového cukru
20 g mléka
6 plátků želatiny
1 pomeranč (já použila Bio, ale víte jak to s těma bio je)

Postup:

Keksový základ

Keksy rozmixujte na prášek (tak tohle je v thermimu otázkou 5 sekund, ale žádnej stres, času dost). Přidejte máslo a míchejte, nejlépe rukama, (napadlo mě velmi výstižné moravské slovo pro tuto činnost “HŇÁST“) dokud se obě ingredience nespojí. Dortovou kulatou formu (27 cm) vyložte pečícím papírem a těstem pokryjte dno formy. Pěkně ho na ten papír připleskněte, nejlepší je na to použít třeba dno skleničky (viz obrázek číslo 1 dole). Takto připravený keksový základ ponechejte stát v chladu.

Třešňový … hm, přemýšlím jak do češtiny přeložit německé slovo „MUS“…ono jako kaše nezní úplně nejlíp a nechci vás odradit. A opět mě napadá jedno moravské slovo „MAJDA“. To ta kaše zní skoro lépe. Poleva to taky není. No, něco si z toho vyberte huh. Tak znova…

Třešňový múz (aneb kašo-majdo-poleva)

Rozmixujte třešně s 15 g cukru (zlatej thermomix) a směs zahřejte. Přidejte škrobovou moučku a chvíli povařte. Hotovo, nechte vychladnout.

Pomerančovo-mascarponový krém

Želatinu nechte podle návodu na obale nabobtnat. Pomeranč pořádně opláchněte horkou vodou, ¼ kůry oškrabejte škrabkou, rozmixujte, přidejte 50 g cukru a promíchejte. Ze zbylého pomeranče vytlačte šťávu (tak na to je krátkej i thermomix). Mascarpone, tvaroh, vanilkový cukr a pomerančovou šťávu přidejte k pomerančovému cukru (kůra + cukr) a dobře promíchejte. Odeberte 4 lžíce vzniklého krému a přidejte k němu mléko s želatinou a zahřívejte za stálého míchání zhruba 4 minuty na cca 60 stupňů (že by bylo potřeba koupit teploměr?). Pomalu, nejlépe po lžících, přidávejte pomerančovo-mascarponový krém a neustálé míchejte.

A jedeme dál…

Polovinu vzniklého krému přendejte do dortové formy a roztřete ho na na keksový základ. Na to přijde polovina třešňového múzu (hehe,to je fakt dobrý slovo), a to tak, že ho ve čtyřech dávkách rozmístíme na múz a mramorujeme pomocí vidličky (tohle není lehké popsat, mrkněte raději na obrázky dole, číslo 2 a 3). Na mramorovaný múz dejte zbytek pomerančovo-mascarponového krému a uhlaďte. A na něj stejným způsobem jako předtím zbytek třešňového múzu. Opět ho namramorujte. Hotový koláč necháme stát minimálně 2 hodiny v chladu.

Nechte si šmakovat! slunokytka

kuchen 1 kuchen 2 kuchen 3