Käsekuchen – Brownies

DSC_9112Tak tohle je naprostá mňamka, kterou jsem upekla dnes. Asi jeden z mých nejoblíbenějších receptů. Sice s jednou malou chybičkou a to, že jsem použila frischkäse, který obsahoval malinko soli, ale kdyby se mě na to Luboš při první ochutnávce nezeptal (zda je tam sůl), tak by mi to možná ani nedošlo, protože celý brownies je celkově tak sladký, že mi ta malinko slaná chuť vůbec nevadila, naopak přišlo mi to velmi zajímavé. Příště zkusím bez slaného Frischkäse a můžu porovnat. Jinak jsem koukala čím se dá Frischkäse nahradit, pokud byste ho v Čechách nesehnali, a můžete použít tvaroh (ale ne ten v kostce, ten už je moc hustý), mascarpone nebo ricottu. Ještě chci teda upozornit na to, že tento brownies je opradu hódně sladký a asi i obrovská kalorická bomba. Zkušenější pekařky by třeba mohly experimentovat s množstvím cukru, ale já si netroufla. Každopádně, já si na sladkost nestěžuju, já mám sladké ráda a navíc ta sůl….ta to jistí, hihi. Brownies chutná výborně i za studena, čímž mám na mysli, vychlazený v lednici. Tak a jdeme na to peceme.

Suroviny:

240 g hořké čokolády (aspoň 60 % kakaa)

240 g másla

420 g hnědého cukru

6 vajec (velikost M)

120 g mouky (dala jsem 405)

500 g Frischkäse (dala jsem Kerniger Frischkäse 20%) popř. tvaroh, mascarpone, ricotta

2 balení vanilkového cukru

 

Postup:

Čokoládový základ

Čokoládu s máslem rozpusťte za stálého míchání v hrnci (nevařit, jen lehce zahřívat). Přidejte 300 g cukru, a poté co čokoláda malinko vychladla 4 vejce. Zamíchejte mixérem. Přidejte mouku a znovu dobře zamíchejte.

Frischkäse krém:

Smíchejte Frischkäse se 2 vejci, 120 g cukru, a vanilkovým cukrem a vymíchejte/vyšlehejte do krémova. Konzistence krému byla v mém případě řidší. Je možné, že pokud použijete mascarpone či ricottu bude konzistence hustší a více krémová.

2/3 čoko hmoty nalejte do formy vyložené pečícím papírem (boky vymaštěte pořádně sádlem, rozměry formy 24×35 cm). Na to nalejte Frischkäse krém a na něj zbytek čoko hmoty a vidličkou “vymramorujte“.

Pečeme v předehřáté troubě 30-35 minut na 180 °C. Pozor každá trouba peče jinak, časy pečení se mohou lišit. Já brownies vyndala poté, co byly okraje hnědé a odlepovaly se od kraje formy.

Pro začátečníky: na mramorování koukněte sem (obrázky úplně dole) a na to co znamená pečeme v předehřáté troubě sem (zhruba uprostřed textu).

A takhle nějak vypadal brownies uvnitř, pěkně šťavnatý a móc dobrý.

DSC_9113 DSC_9115

  Nechte si šmakovat! slunokytka

P.S. Mrkněte na experimentální verzi tohoto receptu.

P.S.S. Jinak teda ricotta chutná lépe než Frischkäse se solí. Ale zase na druhou stranu, ten Frischkäse nebyl špatnej, byla to nová a zajímavá….možná trošku nečekaná chuť LOL.