Ruský Zupfkuchen

zupfkuchenTak s tímto koláčem jsem se opravdu nadřela, pořád ne a ne vychytat ty pravé podmínky. A přitom taková blbost sklebik. To bylo vyrvaných vlasů, nervů v kýblu a kdo ví čeho všeho. Nakonec mi s ním pomohla jak Alča, tak Milu. Takže oběma velké díky. Dnes už ho zvládám levou zadní. A proč, že mi to vlastně nešlo? Tvaroh byl na vině. V Německu je nějaký řidší než v Čechách a ono se to pořád ne a ne upéct a já na to prostě nemám tu trpělivost a vůbec huh.

 

Suroviny:

Těsto:

200 g másla

150 g cukru

350 g polohrubé mouky

30 g kakaa

2 ks prášku do pečiva

1 vejce

 

Náplň:

180 g másla

200 g cukru

3 vejce

500 g tvarohu

1 sáček vanilkového cukru

2 sáčky vanilkového pudinku

 

Postup:

Všechny ingredience na těsto smíchejte a připravte z nich těsto (nejlépe se to dělá rukama). 2/3 těsta odeberte, vyválejte a dejte na spodek sádlem vymazané a moukou vysypané kulaté či hranaté formy, podle toho co máte zrovna po ruce. Já používám většinou hranatou větší formu. Koláč je pak nižší a nemusím ho péct tak dlouho. Těstem vytvarujte i okraje formy. Měly by odpovídat zhruba výšce náplně. Těsto k pečící formě pěkně přimáčkněte.

Všechny ingredience na náplň smíchejte  a nalejte či přendejte na těsto v pečící formě (v mém případě je to teda spíše přelejte, no jo no, ten zlobivej německej tvaroh). Zbylou 1/3 těsta rozdrobte a posypate jí náplň (vypadá to pak něco jako kakaová drobenka).

Pokud jste použili menší formu a máte tedy větší vrstvu, tak pečte zhruba 60 min na 175 °C, v předem vyhřáté troubě. Při použití větších forem se doba pečení snižuje. To je logické, ne? Odkud je tato věta? Není z Izera?

Pro začátečníky: Jak se vypořádat s nástrahami válení těsta? Kukajda tady.

Nechte si šmakovat! slunokytka