Käsekuchen – Brownies experimentujeme

browniesTyhle Brownies jsem prvně zkoušela péct minulý týden. Recept najdete zde. Brownies byly i přes drobné chybičky v přípravě moc dobré, ale i přesto mě zajímalo, jak by chutnaly kdyby…a tak jsem se rozhodla malinko experimentovat. Recept jsem moc neměnila, jen jsem místo Frischkäse použila Ricottu a do ní dala o jedno vajíčko méně (namísto dvou jen jedno). Hořkou čokoládu jsem vzala 70%. Pekla jsem v zapékacích miskách, protože tak malé plechy doma nemám a ani jsem takhle narychlo nesehnala.

Experimenty jsem provedla tři:

11. Brownies obsahující pouze čoko-základ (kuk tadik) – použila jsem zhruba 300 g čoko hmoty, kterou jsem nalila do sádlem vymaštěné zapékací misky a pekla 25 minut na 180°C. Na obrázku vpravo je vidět jak brownies vypadá uvnitř, mňam mňam ještě částečně tekutý. Pokud ho nechcete tak tekutý, ale věřte, že děláte chybu, nechte ho péct déle.

Výsledek: porota, nejlepší ze všech tří pokusů. Opravdová lahůdka.Vřele doporučuji!

 

32. Brownies obsahující čoko-základ a ricotta-krém ve vrstvách – úplně jednoduše tedy, spodní vrstva čoko-základu (350 g) a na to vrstva ricotta-krému (350 g). Pekla jsem v sádlem vymaštěné zapékací misce na 180°C 55 min.

Výsledek: ve srovnání s ostatníma dvěma receptama ujde. Myslím, že kdybych neměla to srovnání, tak napíšu do výsledku moc dobré. Ale když ono tam to srovnání bylo sklebik.

 

23. Brownies obsahující čoko-základ a ricotta-krém jako mix – obě části (250 g čoko-základ + 250 g ricotta-krém) jsem smíchala dohromady a takto nalila do sádlem vymaštěné zapékací misky. Pekla jsem 40 minut na 180°C.

Výsledek: druhé místo super

 

Nechte si šmakovat! slunokytka