Kynuté koláčky s borůvkami

kuchar 3Tak jsem poprvé pracovala s kynutým těstem. Teda aspoň doufám, že to bylo kynuté těsto, když jsem použila kvasnice a pak milé těsto uložila pod duchny do postele, aby si v klidu odpočinulo a pěkně mi nakynulo. Ha, nakynulo, tak to asi opravdu bude kynuté těsto. Tak to jsem vážně dobrá, protože výsledek byl více než povedený. Dokonce mi Luboš řekl, když do sebe cpal už druhý kousek, že mám přestat péct tak dobré buchty, kdo má prý potom shazovat ty kila. Tak to mě potěšil, protože já do toho šla, po minulé akci s mrkvovým dortem, s malinkatým sebevědomím a myšlenkama, co se zase kde pokazí a koho kde budu nahánět, aby mě zachránil.

Tento recept mám z termomixu. Ano, ano, chtěla jsem si usnadnit práci s mícháním a navíc přece nám nebude stát v kuchyni pro nic za nic, když už stál tolik kaček. Samozřejmě, že se do tohoto receptu můžete pustit i bez termomixu. Jen se u toho více nadřetehuh

Taky tady ten recept.

Suroviny:

Těsto:

120 g mléka

60 g cukru

20 g kvasnic

300 g mouky (asi polohrubé, nebo co to tady máme)

50 g másla (změklého a na malé kousky nakrájeného)

1 vejce

špetka soli

Náplň:

200 g borůvek (v původním receptu byly sušené brusinky, ale proč brát něco sušenýho, když měli v obchodě krásné modroučké borůvky, že?)

Drobenka:

200 g mouky

170 g másla (studené na kousky nakrájené)

130 g cukru

30 g vanilkového cukru

Postup:

Mléko, cukr a kvasnice dáme do hrnce a zahříváme dvě minuty na 37 °C. Přidáme mouku, máslo, vejce a sůl a hněteme a hněteme (v termomixu se hněte samo dvě minuty). Na můj vkus bylo těsto dost lepivé a těžko se mi přendávalo z termomixu do misky, ve které těsto poté odpočívalo zakryté utěrkou, ručníkem, flaušovým županem a peřinou v mé posteli, aby mu nebyla zima a mohlo si pěkně nakynout super Ta lepivost těsta mě dost děsila a přemýšlela jsem, jestli tohle bude konec mého pokusu nebo jestli to ještě nějak půjde.

20130531_151558Po půl hodině těsto znovu prohněteme a rozdělíme na 12 kousků (nebo jak se vám to zrovna podaří). Na můj vkus se těsto stále dost lepilo, a tak jsem každý kousek vyválela ještě v mouce a bylo to, hned se mi s těstem pracovalo lépe. Z těsta jsem vytvarovala placičky (kolečka se mi nepodařilo vytvořit, na tom musím ještě zapracovat sklebik). Na ně jsem poskládala omyté a osušené borůvky tak, aby kraje těsta zůstaly volné (kuk vlevo). A kolem borůvek a přes ně jsem uplácala hradbu z drobenky, kterou jsem připravila smícháním mouky, cukru másla a 20130531_152233vanilkového cukru. Měla jsem totiž strach, že se mi borůvky rozutečou po plechu, až bude těsto v troubě bobtnat a nabývat, tak proto ta hradba (hradba z drobenky taky prosím na obrázku vlevo). Tím byla příprava hotova a mohlo se začít péct. Koláčky jsem pekla na velkém plechu s pečícím papírem 15 minut v předehřáté troubě na 180 °C. Můžete péct i o malinko déle, pak jsou koláčky trošku hnědší než jsem měla já. Na výsledek mrkněte na obrázku dole. Zdeňa Pohlreich by asi měl připomínky k barevnému talíři, protože jak všichni víme není nad klasický bílý talíř, ale já v tom dojetí nad povedeným dílem o barvě talíře nepřemýšlela, hi.

20130531_152913
No nejsou to bobani?

V Německu mají ve zvyku všechno přelévat cukrovou polevou, kterou já teda mít nemusím. Pokud ale chcete můžete si koláčky touto polevou ještě polít. Dělá se ze 170 g moučkového cukru a 30 g vody. Mně ale úplně stačí koláčky posypat cukrem anebo i bez něj, jsou boží tak jako tak plac

Nechte si šmakovat!  slunokytka