Cake pops a jdeme na to

20141018_170552_resizedJe to k nevíře, ale zase jsem něco upekla ovace Tedy, abych byla úplně přesná, o pečení nemůže být ani moc řeč. Upekla jsem pouze piškotové těsto, což byl základ pro hlavní bojový úkol, kterým byl tentokrát cake pops. Název mého díla je možná ne až tak známý v ČR, ale v USA nebo i třeba v Německu jsou tyto kuličky na špejli velmi populární, a vůbec není složité je připravit, jen je potřeba obrnit se trpělivostí.

Jako menší mínus bych označila časovou náročnost. Ale  není to zase tak, že by hospodyňka stála 5 hodin v kuse v kuchyni. Na mysli jsem měla spíše to, že člověk neustále na něco čeká, upéct piškot, nechat vychladit, připravit kuličky, nechat vychladit, rozpustit čokoládu, což teda taky trvá, jen tak mezi náma, narvat kuličky do čokolády a nechat ztuhnout, nakreslit kuličkám na ksichtíky čumák a zase nechat vychladnout … za tu dobu byste si stihli zajít i do fitka kulturista, namalovat obraz malir, pokud to teda umíte, nebo třeba napsat příspěvek na blog pisatel. No a jak tak pořád na něco čekáte, tak se stane, že je den v pytli, kuličky na vás koukají stejně jako teď na mě z ledničky a vy musíte počkat do dalšího dne, protože už je večer a přece se nebudete ládovat na noc čokoládou, že? Ale když o tom tak přemýšlím, tak mi tady zbyly jěště nějaký lentilky. Nějak se přece musím odměnit, po tom náročném dni, no né?

Ale k receptu. Nejprve si připravíme piškotové těsto (teda, já to nevěděla, že je piškotový, ale když jsem popisovala svůj přešlap v jeho přípravě paní Alence, tak mi to prozradila (ještě, že ji mám).

Takže ten piškoťák:

Smícháme 120 g másla se dvěmi vejci a 100 g cukru a vyšleháme je do pěny. Pak k tomu prdneme 130 g mouky (jak jsem psala již dříve, já tady používám číslo 405 a když tu byla posledně Milu, tak ji zkušenou rukou prohmátla a odhadla, že by to mohla být polohrubá, tak asi jo, protože co řekne Milu, to je pravda), jednu čajovou lžičku prdopeče (pro začátečníky či méně znalé žargonu prášku do pečiva) a 20 g mléka. Vše promícháme a nalejeme do pečícím papírem vyložené formy (12 x 30 cm). Akorát teď přemýšlím, jak se ta forma jmenuje, vypadá jako srnčí hřbet, ale bez hřbetu a na netu píšou, že se jmenuje chlebová forma, tak  pardon bochníková forma, těsně vedle chichi. Kdyby se vám náhodou stalo, že si špatně přečtete recept, tak jak se to stalo mně, a smícháte všechny předchozí ingredience bez toho, aniž byste nejrpve vyšlehali to vejce, cukr a máslo, tak se až tak moc neděje, protože ten piškot stejně budete posléze drobit na malé kousky, takže je úplně jedno jestli ho máte díky té vyšlehané pěně nadýchaný nebo ne.

Formu i s piškotem strčíme do předehřáté trouby a pečeme 35-40 minut na 180 °C. Piškot necháme vychladit (nejlépe, když upečete den dopředu).  Vychlazený piškot rozdrobíme na malé kousky nebo rozmixujeme, ale ne na kaši, tak přiměřeně, a přidáme 200 g mascarpone. Promícháme, prohněteme v ruce, vymodelujeme kouli, zabalíme do fólie a necháme ji válet se 20 minut v mrazáku.

Kouli vytáhneme z mrazáku, rozdělíme na 16 stejně velkých kousků a vymodelujeme malé kuličky o zhruba třech centimetrech. Napíchneme je na špejle (lépe kratší než delší) a v horní třetina vymáčkneme kuličkám palci vedle sebe dvě prohlubně – oční jamky. Takto připravené kuličky dáme zase vychladit do mrazáku (já je tam dávala postavené v hrníčcích).

Mezitím si rozpustíme 250 g bílé čokolády nebo bílé čokopolevy na vodní lázni. Pokud máte tužší čokošku nebo polevu, budete jí potřebovat více. Kuličky bereme postupně z mrazáku a potápíme je do rozpuštěné bílé hmoty popř. je polévámé hmotou za pomocí lžičky. První varianta je rychlejší, člověk ale spotřebuje více hmoty. Do očních jamek vtlačíme, ihned po vytažení kuličky z čokolády, lentilky, nejlépe stejné barvy, i když fantazii se meze nekladou. A protože máme 16 kuliček, potřebujeme 38 lentilek. Čokošku necháme okapat, kuličku na špejli vrátíme do hrnečku a vrhneme se na další kuličku. Když jsou všechny kuličky opatlané čokoládou, dáme je zase odpočívat, tentokráte do ledničky, na 30 minut.

20141018_173900-1_resizedMezitím si rozpustíme 50 g hořké čokolády nebo hořké čokopolevy na vodní lázni a jakmile je rozpuštěno, tak začneme kuličky dekorovat pomocí špejle nebo párátka. Na lentilky dokreslíme zorničku, přimalujeme nos, pusu atd. Však se mrkněte na obrázek, ani tady se fantazii meze nekladou. Kuličky poté necháme odpočívat v ledničce a skladujeme je tam až do doby, než se na ně vrhneme a všechny je zbaštíme. Při pokojové teplotě mohou stát zhruba 30 minut. Pokud stojí déle, začnou měknout a to asi nechceme, ne? No a ještě, abyste pochopili, proč už se nechci ládovat na noc, tak v receptu píšou, že jedna kulička má 1158 kJ (277 kcal). Těžko uvěřit…

Brou chuť, nechte si šmakovat slunokytka